Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

Cumartesi Anneleri: 729. Kez Galatasaray’dayız

Kurulan karakoldan habersiz 7 Mart 1993 tarinde Arkadaşının Fatih'te ki evine giden Ali Kırlangıçlı''dan o tarihten itibaran haber alınamıyor. Polisin yaptıgı aynı operasyonlar çerçevesinde gözaltına alınan 28 kişinin kaydı yapılırken, Ali Kırlangıçlı'nın kaydı yapılmadı. Ailesi ve avukatları kaydedildiği tarihten itibaran akıbeti ıle ılgili çalışmalar yapsalarda bu güne kadar bir sonuç alınamazdı.

168
Yannis Vasilis Yaylalı l Barış İçin Aktivite

Kurulan karakoldan habersiz 7 Mart 1993 tarinde Arkadaşının Fatih’te bulunan evine giden Ali Kırlangıçlı’dan o tarihten itibaran haber alınamıyor. Polisin yaptıgı aynı operasyonlar çerçevesinde gözaltına alınan 28 kişinin kaydı yapılırken, Ali Kırlangıçlı’nın kaydı yapılmadı.

Ali Kırlangıçlı’nın ailesi ve avukatları kaybedildiği tarihten itibaran akıbeti ıle ılgili çalışmalar yapsalarda bu güne kadar bir sonuç alınamazdı. Cumartesi  Aileleri  729. kez  gerçekleştirdikleri adalet nöbetinde  7 Mart 1993 tarihinde gözaltına alındıktan sonra kaydedilen Ali Kırlangıçlı’nin akıbetini soracak. 

 

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyonunun 729. Adalet nöbeti oturumu için yaptığı çağrı metnidir:

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!
(729. Kez Galatasaray’dayız!)

Ali Kırlangıçlı 7 Mart 1993 tarihinde saat 11.00’e doğru İstanbul Fatih’te bulunan bir arkadaşının evine gitti. Gittiği eve gece polis baskını yapıldığından ve halen evde kurulu olan polis karakolundan habersizdi.

Bu tarihten sonra Ali Kırlangıçlı’dan bir daha haber alınamadı. Aynı operasyon çerçevesinde gözaltına alınan 24 kişinin gözaltı kaydı yapıldı. Ancak Ali Kırlangıçlı’nın gözaltı kaydı yapılmadı ve gözaltına alındığı reddedildi.

Yakın akrabaları olan avukat Kemal Kırlangıç aile adına girişimlerde bulunduysa da herhangi bir bilgiye ulaşamadı.

729. haftamızda “ Ali Kırlangıçlı’nın akıbeti açıklansın!” diyerek buluşacağız.

Sizi de hakikat ve adalet talebimize ses katmaya çağırıyoruz.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon