Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

Savcı mütalaasında hakkımızda Örgüt üyesi olmak ve Örgüt propagandasından ceza verilmesini istedi

SAVCI HAKKIMIZDA MÜTALAASINI ŞIRNAK 2.AĞIR CEZA MAHKEMESİNE SUNDU VE PKK'Lİ OLMADAN KÜRT HALKININ YANINDA DURAMAYACAGIMIZI BUNUN "YAŞAMIN OLAĞAN AKIŞINA AYKIRI OLDUĞUNU" BELİRTTİ

446

Yannis Vasilis Yaylalı

Benim 15 ay ,Meral’in ise 4.5 hapishane de kalmasına da neden olan dosyanın savcısı mutalasini mahkemeye sundu. Savci mahkemeye yaklaşık 30 sayfalık bir mutela verdi.Savci baştan çürük olan iddiasını kanıtlayabilmek için bizim pinokyo muhbir H.B’a başrol vermiş, hatta daha önce dosya ile alakası  olmayan pinokyo ıle mütaala açılışı yapmış..Yunanistan’dan Turkiye’ye iş ve seyahat için gelenlere tercümanlık de yapan muhbirimiz iş olmadığında da ekmek kapısı olarak muhbirliği meslek edinmiş.

 

Savcı’da sanki karşısında meslektaşı varmış gibi bizim yalancı pinokyo’nun söylediklerini kendi temel savı haline getirmiş. Aklı evvel yalancı pinokyo Roboski’den alın da ,Suruç ve Kobani’ye kadar yaşadığımız yerlerde yillar önce yaptığımız ve alenen sosyal medya hesaplarımızda paylaştığımız aktivite ve haber fotografları illegal faaliyetmiş gibi hikaye yazarak Samsun ve Istanbul polislerine ihbar etmiş.

Öyle yazmış, çizmiş ki sanirsin neredeyse PKK ve YPG’yi bizler kurmuşuz. Savcıda elinde maddi anlamda hiç bir şey olmayınca, dönüp dönüp bu yalancı pinokyo’nun hayali kurgusuna dönerek kendisini dogrulatmaya çalışmış. Savci 30 küsür sayfalık mütalanin sonunda Kürt halkının, Roboski halkının, Rojava halkının, Sengalli Ezidi Kürt halkının yaninda PKK’li olmadan olamayacağımiza kanaat getirmiş ki yargılamamızın devam ettiği Şırnak 2.Ağır Ceza mahkemesinden Meral ve benim için PKK örgüt üyesi olmak, ayrıca örgüt propagandası yapmak yüzünden cezalandırılmamizi istedi.

 

23 Nisan 2017 tarihinde Uludere’de tutuklanmamin ardından 15 ay sonra çıktığım ilk mahkemede dediğim gibi 1) Öncelikle bin yıllık süreç içerisinde uluslararasi sömürge hâline getirilmiş mazlum Kürt halkı ıle dayanışmak için PKK’li olmaya gerek yok, sadece ve sadece insan olmak yeterli. Savcı bilerek H.B pinokyosunun yalanları üzerinden temellendirdigi mütalaasında altı küsür senedir burada (Şırnak,Amed,Urfa )yürüttüğümüz gazetecilik faaliyetlerini , arti insan hakları savunucusu olarak yaptığımız çalışmaları ve vicdani ret ile Ilgili sürdürdüğümüz etkinliklerimizin hepsini bir torba haline getirip  sözde PKK ‘ nin yüruttugü merkezî eylemlerin içerisinde yer almamız gıbı göstermek istemesi ve diğer türlüsünün “yaşamın olağan akışına aykırı olacağı” ne akıl ıle ne de vicdan ile açıklanabilir.

Savcı burada diyor ki PKK’li olmazlarsa Kürt halkının yaninda bu denli olamazlar, fakat savci insan olmamızı ve insani değerler taşıyabileceğimizi ve bu yüzden Kürt halkı ile dayanışma içerisinde olduğumuzu bilerek atlıyor ve bu durumu ” yaşamın doğal akışına aykırı olacağını ”  belirtiyor…

2) Şimdi bizler Roboski için 2012 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz barış yürüyüşünün ardından aldığımız bir karar ile aynı yıl Roboski’ye yerleştik. Orada tam alti sene boyunca Roboski aileleri ve halkı ile birlikte Roboski katliamının faiilleri yargı önüne çıksın diye hak ve adalet mücadelesi yürüttük. 28.12.2011 tarihinde Roboski yaylasında hunharca gerçekleştirilen katliamın siyasi ve askeri sorumlusu AKP hükümetleridir .Bu yüzden hükümet güçleri Roboski’yi tecrit etmek, Roboski davasını sonuçsuz bırakmak, Roboski için verilen adalet mücadelesini yok etmek için tüm mekanizmaları devreye soktu. Evet bugün maruz kaldıdığımız bu akıl almaz  hukukun adı ‘düşman hukuku’dur . Başkaca hiç bir açıklaması yok bu durumun .Aslı astarı olmayan binbir tane hakkımızda soruşturma ve mahkemede açsalar biz çok Iyi biliyoruz ki asıl amaç Roboski dosyasında oldugu gibi , Roboski mücadelesini yok etmek ve yılarca onlar için tehdit olarak gördükleri bizleri cezalandırmak

Biz oynanan oyunu iyi görüyoruz, ne yaparsanız yapın, ister içeri alın, ister sürgüne mecbur bırakın, nerede olursak olalım sizi bu yaptığınız katliamlardan dolayı bir gün mutlaka yargı önüne çıkartacağız. O güne kadar gef nerede olursak olalım Roboski için, mazlum Kürt halkı için hak ve adalet mücadelesi vermeye devam edeceğiz.