Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

Roboskililer: Adaletsizlikler karşısında bizler mücadelemizle var olacağız

1.192
Galatasaray’da Roboski için her ayın 28’i etkinliğinin engellenmesine tepki gösteren Roboskili aileler
“Roboski katliamını cezasız bırakanlar, hukuki olarak tüm yargı yollarını kapatanlar şimdi de Roboski katliamı için her ayın 28 i Galatasaray Meydan’ında düzenlenen adalet eylemini yasaklıyor.” dedi
Roboski katliamının 353.Haftasinda da Roboski aileleri kaybettikleri yakınlarının mezarları başında bir araya geldiler. Bu haftaki adalet nöbetinde Roboski aileleri adına basın açıklamasını katliamda kardeşi Serhat Encu’yü kaybeden Veli Encu okudu.

Roboski aileleri Galatasaray’da ki yasaklanan Roboski eylemini kastederek ‘Roboski katliamı ile yüzleşme ve hesaplaşma korkusudur. Dedi.

Galatasaray’da Roboski etkinliği engellemesi kastedilerek bu yapılanların ne anlama geldiğini ve bunu neden yapıldığını çok iyi biliyoruz Diyen Roboski Aileleri “Çoğunluğu çocuk 34 yakınımızın hunharca öldürüldüğü Roboski katliamı ile yüzleşme ve hesaplaşma korkusudur. İHD tarafından her ayın 28 i düzenlenen adalet eylemi sadece bir basın açıklamasından ibaret olan bu etkinliği bile hazmedemeyenler bilmediler ki Roboski katliamının hesabı elbet sorulacak.Ne yasaklarınız ne de engelleriniz asla Roboski katliamını unutturmayacaktır. Dedi.

 

Basın açıklamasını sonunda Roboski aileleri “353 Haftadır yaptığınız ve ettiğiniz her zulüm ve adaletsizlikler karşısında bizler mücadelemizle var olacağız ve var olmaktan vazgeçmeyeceğiz. ‘ Dedi.