Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

Roboski Aileleri : Roboski,Türkiye ve AİHM ‘in utancı olarak tarihte hep var olacaktır.

645

 

Yannis V Yaylali

Roboski katliamının 352. Haftasında yazılı açıklama yaparak Roboski katliaminda kaybettikleri yakınları için adalet talep eden Roboski Aileleri ” Adalet talebini bu mezar başlarında yükselttikçe zulme uğrayan Roboski,Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve AİHM ‘in utancı olarak tarihte hep var olacaktır. Dedi

Çoğunluğu çocuk 34 yakınımızın hunharca katledildiği Roboski katliamı için ADALET haykırışlarımız 352.haftamızda yükselmeye devam ediyor diyen Robiskili aileler “Sivil yargı, askerî yargı,Anayasa Mahkemesi ve en son olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni dolaşan dava dosyası hepsinin utanç verici birliğinin arasında karanlığa gömüldü.Herkesin el birliği ile suskunluğa gömüldüğü bu dava Roboskî Mezarlığı’na gömülmek istenmektedir. Biz buna asla izin vermeyeceğiz.” Dediler.

Kendilerine verilen sözlere rağmen Roboski katliam dosyasının karanlık dehlizlerde adaletsizliğe terk edildiğini söyleyen Roboskili aileler ” Adalet talebini bu mezar başlarında yükselttikçe zulme uğrayan Roboski,Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve AİHM ‘in utancı olarak tarihte hep var olacaktır.Ne hafızalarımızdan ne de hayatımızdan hiç çıkmayacaktır.Unutulmayacaktır.” dedi.

***********

352.Hafta Perşembe Değerlendirmeleri Basın Açıklaması

Halkımıza ve Kamuoyuna…

#Roboski352Hafta
#RoboskiyiUnutma
Çoğunluğu çocuk 34 yakınımızın hunharca katledildiği Roboski katliamı için ADALET haykırışlarımız 352.haftamızda yükselmeye devam ediyor.

Failleri belli olan Roboski katliamının üzerinden 352 hafta 2464 gün geçmesine rağmen yargının karanlık dehlizlerinde kaybediliyor.Sivil yargı, askerî yargı,Anayasa Mahkemesi ve en son olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ni dolaşan dava dosyası hepsinin utanç verici birliğinin arasında karanlığa gömüldü.Herkesin el birliği ile suskunluğa gömüldüğü bu dava Roboskî Mezarlığı’na gömülmek istenmektedir. Biz buna asla izin vermeyeceğiz.

Tam 352 haftadır adalet bekleyen biz Roboski ailelerine verilen bütün sözlere rağmen Roboski katliamını karanlık dehlizlerde adaletsizliğe terk edilen, adalet talebini bu mezar başlarında yükselttikçe zulme uğrayan Roboski,Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve AİHM ‘in utancı olarak tarihte hep var olacaktır.Ne hafızalarımızdan ne de hayatımızdan hiç çıkmayacaktır.Unutulmayacaktır.

Roboski Aileleri