Roboski Aileleri : davamızı aydınlatmak yerine Ankara'nın karanlık dehlizlerinde kaybetmeyi seçtiler

PicsArt_04-13-05.34.11

Roboski Aileleri : Bugün daha büyük yetkiler isteyenler imkan ellerinde iken bizim davalarımızı aydınlatmak yerine Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybetmeyi seçtiler. 

13/04/2017 17:56

Roboski aileleri yoğun hava muhalefetine karşı yakınlarını kaybettikleri ‘Roboski Şehitleri Mezarlığında bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Bu haftaki basın açıklamasını Roboskili aileler adına kapatılan Roboski-Der başkanı Veli Encu gerçekleştirdi. 

Roboski aileleri bu haftaki basın açıklamasında şunları ifade ettiler:

“Bizler 276 haftadır burada,bedenleri savaş uçaklarının yağdırdığı bombalarla parampara edilen 19’u çocuk 34 yakınımızn huzurların da toplanmış bulunuyoruz. Bütün detayları devletin kayıtlarında olan bir katliamın acılı aileleri olarak ROBOSKİ İÇİN ADALET İÇİN FAİLLER YARGILANSIN DİYORUZ.

BIZ MASUM YERE KATLEDILMIŞLERIN YANINDAYIZ

Bu süreçte siyaset ve devletin en üst makamından bize verilen adalet sözünün gereği hiçbir zaman yerine getirilmedi.Biz adalet beklerken hep mağdur edildik, hep zulme ve haksızlığa uğradık.Bugün daha büyük yetkiler isteyenler imkan ellerinde iken bizim davalarımızı aydınlatmak yerine Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybetmeyi seçtiler. Biz masum yere katledilmişlerin yanındayız, onların hatırasına ve mücadelelerine karşı 276 haftadır süren adaletsizliğe HAYIR diyoruz!

KİMSE BIZI MAHKEMELERIN BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ OLDUĞU MASALINA INANDIRAMAZ

Bu katliamın mağdurlarından biri, kardeşimiz, akrabamız, meclisteki sesimiz ferhat encu hukukla alakası olmayan, tamamen siyasi bir operasyonla hapse atıldı. hakkındaki suçlamalar o kadar hukuk dışı idi ki bu adaletsiz ortamda bile tahliye edildi, ancak bugün bizden daha çok yetki isteyenler, mahkemelerin tarafsız ve bağımsız olacağını söyleyenler devreye girdiler ve  bir halkın temsilcisi tamamen siyasi bir talimatla yeniden derdest edip tutuklandı.Biz bu yargıyı biliyoruz, bağımsız ve tarafsız olamayacağını biliyoruz ve görüyoruz. Ferhat ENCU ve diğer seçilmişlerimız referandum bahanesiyle içerde iken, özgürlüğü hukuka değil referandum sonucuna bağlanmış iken kimse bizi mahkelererin bağımsız ve tarafsız olduğu masalına inandıramaz. bu masala inanmıyor, HAYIR diyoruz.

 CEZAEVLERİNDE AYLARDIR DEVAM EDEN AÇLIK GREVLERINE KARŞI DUYARLI OLALIM

ADALET nöbetimzin 276.haftasın da vicdanı körelmemiş hak hukuk ve adalet arayışından vazgeçmemiş herkesi, cezaevin de aylardır devam eden açlık grevlerine karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz. En kritik sürece girilen açlık grevinde ölümler gelmeden taleplere ses verilsin!Bugün haykırmasak yarın çok geç olabilir.”

BiA-Haber / Yannis V Yaylalı

barisicinaktivite@gmail.com