Acılarımızda ortaktır demek için Roboski ve Lice’ye gidiyoruz

ANKARA (DİHA)Gezi direnişinde yaşamını yitirenlerin ailelerinin Lice ve Roboski’ye yapacağı ziyarete ilişkin açıklama yapan Ankara Dayanışması üyesi Harun Çakmak, “Acılarımız da mücadelemiz de ortaktır demek için gezi anneleri ile Roboski ve Lice’ye gidiyoruz” dedi.

Ankara Dayanışması, Gezi direnişinde yaşamlarını yitirenlerin ailelerinin “Halklar arası dayanışma” etkinliği kapsamında Lice ve Roboski’ye gitmesine ilişkin İHD Ankara Şubesi’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada konuşan Ankara Dayanışması üyesi Harun Çakmak, Fırat’ın doğusunda ve batısında zulümle karşılaşmış insanlar olarak saldırıların kendilerine yapılmış olduğunu vurgulayarak, “Berkinlerin anneleri de Medenilerin anneleri de bizim annemizdir. Soma’da, Roboski’de bizim ortak acımızdır. Sadece acılarımız değil mücadelemizde ortaktır” dedi.

Tarih boyunca mücadele ortaklığını engellemeye çalışanlar olduğunu ve buna karşı olduklarını söyleyen Çakmak, “Acılarımız da mücadelemiz de ortaktır demek için gezi anneleri ile Roboski ve Lice’ye gidiyoruz” dedi.

foto: Diha