Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

osmankavala.org Yayında: Osman Kavala’ya Özgürlük

osmankavala.org adresinde, Kavala’nın tutuklanma süreciyle ilgili yapılan tüm açıklamaları ve medyada yer alan haberleri bulabilirsiniz.

319

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı, insan hakları aktivisti Osman Kavala’nın serbest bırakılması için “Osman Kavala’ya Özgürlük” mesajıyla osmankavala.org sitesi açıldı.

 

Ayrıca Kavala’ya özgürlük adında Twitter hesabı da yayına başladı.

Osman Kavala, 18 Ekim akşamı Antep dönüşü İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınmış, 1 Kasım sabaha karşı tutuklanmıştı.

“Hukuk devleti ihlallerine yenisi ekleniyor”

Kavala’ya “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, Türkiye Cumhuriyeti devletini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” suçlamaları yöneltilerek Kavala’nın Gezi direnişinin finansörü olduğu ve 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı iddia edildi.

osmankavala.org sitesinde, Kavala’ya yöneltilen bu suçlamaların hukuk ilkelerini açıkça çiğnediği ifade edilirken “Üstelik bu suçlamalar herhangi bir delile dayanmıyor, iddia makamı somut deliller sunmuyor, OHAL yargı düzeninin pek çok başka davada sergilediği son derece vahim hukuk devleti ihlallerine bir yenisi ekleniyor” denildi.

Sitede neler var?

Sitede Osman Kavala’nın kapsamlı özgeçmişinin yanı sıra ayrıntılı şekilde sivil toplum faaliyetlerine yer veriliyor.

Ayrıca Kavala’nın tutukluluk sürecine ilişkin yapılan tüm açıklamalar ve medyada çıkan haberlere de sitede yer veriliyor.

Kaynak Bianet