Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

Kış gelmeden Ezidi çocuklar için dayanışmaya!!!

663

-SOSYAL DUYURU-

Kış gelmeden zor durumda olan Ezidi Çocuklar için harekete geçilmesi çağrısı yapan Hilfsbund für Kinder in Not e.V. Facebook sayfasının Almanca ve Google çevirisi ile Türkçeye çevirdiğimiz çağrı metnini sizlerle paylaşıyoruz .Lütfen Duyarsız kalmayın(Bia Admin)

Liebe Freundinnen und Freunde,
liebe Spenderinnen und Spender,

bevor der Winter kommt, hat der Hilfsbund eine Spendenaktion gestartet, um Waisen und andere bedürftige jezidische Kinder, die im Shingalgebirge leben, mit warmen Wintersachen zu versorgen.

Wie Sie vielleicht wissen, wurden die Jeziden 2015 durch dieTerrorangriffe der IS auf Shingal (Nordirak) vertrieben. Nachdem Shingal inzwischen vom IS befreit wurde, sind viele Jeziden in ihre Dörfer zurückgekehrt. Es leben aber auch immer noch Familien in Zeltlagern.
Der Wiederaufbau geht aufgrund mangelnder Unterstützung nur langsam voran.

Besonders die Waisenkinder, aber auch andere bedürftige Kinder möchten wir mit warmer Kleidung versorgen.

Dafür möchten wir Sie um Ihre Unterstützung bitte. Auch die kleinste Spende ist eine Hilfe für diese Kinder.

Wie bei allen unseren Aktionen werden unsere Hilfsbund-Vertreter die Hilfsgüter vor Ort persönlich den Kindern übergeben.

Wir bedanken uns für Ihre Unterstützung

Ihr Hilfsbund-Team

*****************

Can”larım!

Sevgili arkadaşlar, değerli yardımseverler,
Kış gelmeden önce, Hilfsbund (Zorda Olan Çocuklara Yardım Birliği) Şengaldaki öksüz ve diğer yoksul çocuklara yardım amacıyla kışlık giysi kampanyası başlattı..
Belki de bildiğiniz gibi, Şengal’de yaşayan Yezidiler DAİŞ terör çeteleri tarafından 2014 yılında katliama uğratılmış ve yaşam alanlarını terketmek zorunda bırakılmışlardır. Şengal’in işgalci çetelerden temizlenmesinden sonra birçok Yezidi tekrar köylerine dönmüş bulunuyor. Ancak henüz çok sayıda Yezidi Şengal’de hala çadırlarda yaşamaktadır. Yaşam alanlarının yeniden yaşanılır hale getirilmesi, yeterince yardım ve kaynak bulunamadığı için çok yavaş yürümektedir.
Biz Hilfsbund olarak özellikle öksüz, kimsesiz ve aynı zamanda da diğer yoksul çocuklara kışlık giysilerle yardımcı olmak istiyoruz.
Bu amaçla, siz yardımsever dostları bize destek vermeye çağırıyoruz. En küçük bir katkınızı dahi önemsiyoruz. Bizler için küçük görülen bir bağış, muhtaç olanlara tahmin edemiyeceğimiz büyüklükte bir destek sağlayabilir.
Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm yardım kampanyalarımızda da olduğu gibi, görevlilerimiz kampanyayı başından itibaren bizzat denetleyip izleyecektir. Her çocuğa yapacağımız katkı, kendilerine görevlilerimiz tarafından bizzat ulaştırılmakta ve yapılan tüm çalışmalar yazılı, fotograf ve video çekimleriyle şeffaf bir şekilde kayda geçirilmektedir.

Katkılarınız için teşekkür ederiz.
Hilfsbund çalışma ekibi