İçeri alıncaya kadar rahat etmeyecekler

PicsArt_04-10-12.09.25

HAKKIMDA YENİ BİR DOSYA DAHA AÇILDI. .

Yannis V Yaylalı

Köyümüzün muhtarı hakkımda açılan bir dosya için Gülyazı alayına gitmem gerektiğini vurguladı. Bu demek oluyor ki hakkımda yeni bir soruşturma daha açılmış, şimdilik nedenini bilmiyorum.

Daha önce Halkı askerlikten Soğutmaktan , Özyönetimden, hakkımda önce soruşturma açılmış daha sonra bu soruşturmalar mahkemeye dönüşmüş iki dosyadan bana ceza da gelmişti

Bakalim yeni dosya neyle ilgili, pazartesi Günü bu dosya ile ilgili bilgi alacağım. Belli mi olur, beni yurttaslıktan çıkarmaları için yazı yazmıştım, yargı beni duymuş olabilir. .

Gülyazı alayının dosya için bizi ayağına çağırmaya gelince, başından itibaren tavrımiz nettir. Yumuşatarak söylemem gerekirse Roboski katliamı ile Bağı olduğunu bildiğimiz Gülyazı alayına ancak zorla götürülürsek gideriz. Yine de orada verecek hiç bir ifade ya da savunmasız olamaz.

O yüzden askere telefon açarak hakkımdaki dosya ile ilgili bilgi aldıktan sonra telefonu kapatacagım daha sonra savcılık ya da mahkeme beni cagrincaya kadar hiç bir yere gitmeyi düşünmüyorum. O yüzden Gülyazı karakoluna benim yolumu beklemek yerine, Uludere savcılığına gitme tavsiyesinde bulunuyorum. Zorla beni bir yerde tutup götürseniz dahi susma hakkımı kullanacağım. O yüzden bence hiç zahmete girmeyin derim. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *