Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

HDP’li Ayhan Bilgen’den ‘Roboski davası’ özeleştirisi

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen gece saatlerinde attığı iki tweet’le Roboski Davası’na sahip çıkma konusunda yetersiz kaldığını belirterek ailelerden özür diledi.

210

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen gece saatlerinde attığı iki tweet’le Roboski Davası’na sahip çıkma konusunda yetersiz kaldığını belirterek ailelerden özür diledi. İlk tweet’inde “bırakıyorum” diyerek temsili görevlerinden çekilme sinyali veren Bilgen, daha sonra bu tweet’i silip “mücadeleyi bırakmıyorum” dediği ikinci bir tweet attı

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, 21.23’te twitter hesabından şu mesajı paylaştı: “Eğer bir konuya ‘dava’ diye sahip çıkmak gerekiyorsa ‘Roboski davası’  bunu fazlasıyla hak eder. Üzerimize düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiremediğim için ailelere verdiğim sözün gereği olarak kişisel özeleştirimi veriyor, özür diliyor ve bırakıyorum.”

Bu mesajın yayılmasının ardından Artı Gerçek haber sitesi, Bilgen’e ulaştıklarını ve Bilgen’in bütün temsili pozisyonlardan çekileceğini söylediğini duyurdu.

Ancak bir süre sonra Bilgen bu tweet’i sildi ve aşağıdaki mesajı paylaşarak “bir yere gitmiyorum, mücadeleyi bırakmıyorum” dedi.

Ayhan Bilgen

@ayhanbilgen

Roboski konusunda daha duyarlı başka bir adres olmadığına göre bir yere gitmiyorum, mücadeleyi bırakmıyorum .Sadece siyasette sorumlulardan hesap soramadığımızda halka hesap vermemiz gerektiğini biliyorum. Nokta!