Abdullah Baysal’ı Roboskili annelere sorun

Yannis V Yaylalı

Şırnak’ta bulunan 23 . Tümenin darbeye giriştikleri iddaasi ile polisler tarafından kuşatılmış olduğunu Diha’dan yeni öğrendim. Çoğu için 23 tümen ve komutanı Abdullah Baysal bir şey ifade etmez.

Birde 23.Tümenin komutanını Roboskili annelere sorun bakalım ne cevap alacaksınız. Roboski katliamında sorumluluğu olan Abdullah Baysal verilen görevi harfiyen yaptığı için ödüllendirilerek Şırnak’ta bulunan 23.Tümene komutan atanmıştı. Şimdi vatana ihanetten Tümeninin etrafı polisler tarafından tutulmuş, ne diyelim şimdi buna ilahi adalet mi? Elbette hayır. Ancak dense dense kirli bir işbirliğin sonu. .

Bir zamanlar Gülen ile iş tutanlar, her türlü kötülüğe ortak olanlar, çıkarları değişince aldatıldik deyip bir anda Gülen’i terörist ilan ettiler. Gülen ile arası bozulan hükümet, işlerini gördurtmek için asker ile ittifak kurdu. Bu ittifak’ın Kürdistan’da sonuçları çok büyük bir yıkım oldu. Bu hükümetin işine gelen tarafıydi. Aynı yıkım ve katliam eski vesayet ilişkilerini isteyen askerin içerisinde ki bir gurubu cesaretlendirdi. Böylesi bir kalkışmanin içerisine girdi.

Eğer bu komutanların özelliklerine bakarsaniz özellikle Kürt illerinde konumlanmış olanlarına nerede ise 2.Ordu dahil hepsi 7 Haziran sonrası hükümetin başlattığı savaşın baş aktörlerindendi. Kürdistan’da nerede ise soykırıma varan bir savaşı acımasızca yönettiler . Şimdi onların deyişi ile kelle alma zamanı, Kürtleri öldürürken kahraman, hükümete karşı darbe girişimi sonucu ise Vatan haini oldular. Peki yine mi hükümeti kandırdılar, bunlar ile iş tutmadan önce nasıl birileri olduklarını bilmiyor olmaları olası mı? Kürt halkına karşı her şey mubah anlayışının sonucunu bugün yaşıyoruz. Yoksa Diyarbakır, Hakkari, Şırnak ve ilçelerinde 7 Haziran sonrası neler olduğunu Sağır sultan bile duydu ki hükümetin bilmemesinin yolu yok.

Ne diyelim ilahi adalet değilse bile egemenlerin iç dalası Roboski katliamindan sorumlu Abdullah Baysal’ın etrafını sardı, hep beraber sonucun ne olacağını göreceğiz.

Unutmadan daha önce her türlü kirli işi Fethullah Gülen’e bağlayanlar, Kürt illerinde olup bitenleri de yine kandırıldık her şeyi bu darbeciler tarafından yapıldı deseler hiç şaşırmayın derim. Söyler mi söyler bunlar, bir taş ile bir çok kirli işi de kapatmış olurlar. …