Milliyet'e 'huzur' veren kaymakam karakolun bodrumunda ikamet ediyor!

PicsArt_1461919819744

ŞİRNEX (DİHA) – Milliyet Gazetesinin “Acılar bitti, huzur geldi” başlığıyla manşetini dayandırdığı Uludere Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan’ın uzun bir süredir hükümet konağını kullanamadığı ve ailesiyle birlikte İlçe Jandarma Karakolu’na ait bodrum katına taşındığı ortaya çıktı.

AKP iktidarından kamu ihaleleri almakla gündeme gelen Demirören Grubu’nun yayım organı Milliyet Gazetesi yaptığı asparagas haberlerle “havuz medyasını” kıskandırıyor. Milliyet Gazetesi’nden Tunca Bengin imzalı “Açılar bitti, huzur geldi” manşet haberle, Cizîr (Cizre), Hezex (İdil), Silopiya (Silopi) ve Şirnex’te (Şırnak) yaşanan katliamlar ve OHAL uygulamaları yokmuş gibi kamuoyu yanıltıldı.

Gazete, soykırım saldırılarından dolayı Qileban’a (Uludere) göç etmek zorunda kalan Şirnexlileri “Uludere artık göç vermiyor, göç alıyor” başlığı ile manşete taşıdı. Bengin’in, Uludere Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan’ın 23 Nisan’da bir çocuk ile çektiği fotoğrafa dayandırarak yaptığı haberin aksine Kaymakam Şivgan’ın hükümet konağında kalmadığı ortaya çıktı.
Yatırımlar düşünülüyor

Haberin devamında Qileban Kaymakamlığı’nın, “Acılar bitti huzur geldi” manşetine dayanak ise, “Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu”, “FİFA standartlarında sentetik çim saha”, “kapalı spor salonu”, “35 milyonluk Uludere-Beytüşşebap tünel bağlantısı” gösterildi.

Çile yoluna dönüşen Uludere-Beytüşşebap yolu için AKP iktidarının yıllardır vaat ettiği tünel bağlantısının yapılmamasından dolayı, Dêrahînê (Uzungeçit) Beldesi’nde, yapılan protesto eylemleri yanı sıra çoğu kez genel seçimleri boykot etmişti.

Milliyet’in manşetini konu olan ve gazeteci Bengi’nin haber kaynağı, Uludere Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan uzun bir süredir ailesiyle birlikte Hükümet Konağı’nda ikamet edemiyor. “Irak’a 76 km sınırı olan ilçemizde huzur ve güven ortamı hâkim” diyen Kaymakam Şivgan ailesiyle birlikte İlçe Jandarma Karakolun bodrum katında ikamet ettiği biliniyor.

http://www.bestanuce8.xyz/mobil2/haberayrinti.php?id=262542

barisicinaktivite@gmail.com