Barış İçin Aktivite
Take a fresh look at your lifestyle.

103 Korkmaz İnsan barış ve dostluk turnuvası final günü- video

10 Ekim 2015’te Ankara tren garı önündeki katliamda hayatını kaybeden ‘103 Korkmaz İnsan’ adına düzenlenen turnuvanın finalinde erkeklerde HDP Kepez ve Yavuzeli Kültür Derneği takımları, kadınlar finalinde ise Konyaaltı Cemevi ile Alyazma karşı karşıya geldi.

359

10 Ekim Ankara katliamın da yaşamını yitiren ‘103 Korkmaz İnsan’ adına düzenlenen barış ve dostluk turnuvası final maçları 4 kasım da oynandı.10 Ekim 2015’te Ankara tren garı önündeki katliamda hayatını kaybeden ‘103 Korkmaz İnsan’ adına düzenlenen turnuvanın finalinde erkeklerde HDP Kepez ve Yavuzeli Kültür Derneği takımları, kadınlar finalinde ise Konyaaltı Cemevi ile Alyazma karşı karşıya geldi.

Turnuvanin finalinde Kadınlarda Konyaaltı Cemevi ipi göğüslerken , erkeklerde ise HDP Kepez finalde kazanan taraf oldu. Konyaaltı Cemevi adına mücadele eden kadınlara turnuva Kupası’nı Muratpasa’nın CHP’li belediye başkanı Ümit Uysal verirken , erkeklerde ise HDP Kepez’e EMEP genel başkanı Selma Gürkan verdi.

 

‘Elbette kazanan dayanışma, kardeşlik ve barış oldu fakat neden kaç gündür bu turnuva finali haber yapılmadı anlamadım. O atmosferi Türkiye kamuoyuna taşımak gerekmiyor muydu. Neyse bileydim ben tedbirli gider haberi yapardım. Şimdi Turnuva finalinden kısa görüntüleri sizlerle paylaşacağım. Ve ayrıca Sema EMEP genel başkanı Selma Gürkan ve Muratpaşa belediyesinin CHP’li belediye başkanı Ümit Uysal kupaları taktim ederken yaptıkları anlamlı konuşmaları da size taşıyacağım.'(YVY)

Turnuva’da Kadınlar’da ipi göğüsleyen Konyaaltı Cemevi’ne kupayı takdim eden Muratpaşa belediyesi başkanı Umüt Uysal bir konuşma yaptı:

Turnuva’da kadınlarda Muratpaşa belediyesi başkanının verdiği kupayı Konyaaltı Cemevi kaldırdıktan hemen sonra Erkeklerde kupayı kazanan HDP Kepez’e kupayı EMEP genel başkanı Selma Gürkan verdi.Selma Gürkan Kupayı verdikten sonra bir konuşma yaptı:

Bu arada tören ve konuşmaların ardından sema ekibinin de bir gösterisi oldu, ayrıca barışı temsilen güvercinler uçuruldu.


‘Şeytanın gör dediği’-Yorum

‘Şeytan ayrıntıda gizlidir derler ya, turnuva finalinin haberini yapmama konusuyla ilgili kafama takılan bir konuyu da sizler ile paylaşmak istiyorum. Fakat umarım düşündüğüm gibi değildir. Umarım bu durum turnuva da finali göğüsleyen HDP Kepez ile ilgili değildir. Bu yaşananlar umarım ihmaldir de sansürlük bir durum değildir .Malum yerel seçimler yaklaşıyor ve CHP’li belediye başkanı , ya da CHP HDP’nin olduğu bir organizasyon da görülmek, bir arada anılmak istememiş olabilir. Ve bu turnuvayı düzenleyen arkadaşlardan bu konuda yani haberin yapılmaması konusunda yardımcı olunması istenmiş olabilir.Ve üzülerek söylüyorum ki bu isteği arkadaşlar kabul etmiş olabilirler.

Başta belirttiğim gibi umarım sadece ihmal olsun, tüm bu olanlar benim hüsnü kuruntum olsun, yoksa diğer türlüsü oldukça çirkin bir davranış olurdu.Kaş yapalım derken göz çıkarmış olursunuz.'(YVY)

Not: Turnuva için kurulan sayfaya bir kaç kez başvurarak bu durumla ilgili bilgi almak istedim ama anlamlı bir cevap da alamadım maalesef…